מפעל המזון "Akvatera" עובר לאנרגיה ירוקה

המגמה הכללית בשנים האחרונות מראה כי הצריכה של אנרגיה "ירוקה" בליטא גודלת משמעותית. יותר ויותר חברות מראות עניין במקורות שונים לאנרגיה מתחדשת ו"Akvatera", מפעל מזון המייצר בין היתר את מוצרי נייצ'רס פרוטקשן לא שונה מהם.

כרגע, מעל ל30% מהאנרגיה מגיעה מחווה סולארית אשר הוקמה בסמוך למפעל. הגדילה מתמדת באחריות החברתית שהתאגידים במדינה מראים ורצונם ליצור סביבה נקייה הביא את החברה לשאוף להגיע ל100% תוצרת מקורות אנרגייה חלופיים כגון: תחנות חשמל הידרו-אלקטריות, רוח וקולטים סולארים.

Tautvydas Cinelis, ראש מחלקת היצור של המפעל, אמר בראיון עימו:

"אנחנו לא אחראים רק על מה שאנחנו מיצרים, אנחנו גם אחראים על איך אנחנו מיצרים את זה, ובגלל שאנחנו מיצרים אוכל שנועד למאכל של בע"ח חשוב לנו מאוד לדאוג לטבע. ההשפעות הסביבתיות של מפעלים תעשיתיים וההפחתה של הגורמים המזהמים הוא אחד מהנושאים היותר חשובים ומאתגרים היום.
אנחנו צרכני אנרגיה גדולים אשר שמחים לתרום להפחתה של CO2 בעולם. בפברואר 2020 אנחנו חנכנו תחנה סולארית חדשה המסוגלת להפיק 700kWh, ומכסה כ – 30% מצריכת החשמל במפעל. בנוסף, החלטנו לא לעצור שם – אנחנו בתהליכים מתמידים של פיתוח אנרגיות חלופיות ומתחדשות בתקווה לעתיד בו המפעל יעבוד על אנרגיה ירוקה בלבד."

עוד מאמרים בנושא

מדליית זהב ל – Nature's Protection

בתאריכים 11-13 באוקטובר 2019 נערכה התערוכה רבת משתתפים באולם הŽalgiris Arena, Kaunas שבליטא. במהלך אירוע זה, המזון המיוחד של נייצ'רס פרוטקשן לכלבים בעלי פרווה לבנה

קראו עוד
דילוג לתוכן